-E.

Black Bat 2

2014. augusztus 28., csütörtök

Öltözködési stílusok

Öltözködési stílusok:

Klasszikus stílus
E stílus követői számára a minőség, az egyszerűség és az elegancia előbbre való, mint az aktuális divat. Megjelenésük nem hivalkodó, a természetes és egyszerű fazonok uralják a ruhatárukat. A kiegészítők sem feltűnőek, inkább visszafogottak, de elegánsak.
Kinek ajánlott?
Ez a stílus az irodai munkát végzők viselete. A legtöbb hivatalban, ügyfelekkel érintkező szakmákban, legyen az pénzügyi szakember, ügyvéd, vagy akár politikus, a klasszikus stílus az elfogadott megjelenés. Összeszedettséget, eleganciát, kiegyensúlyozottságot sugároz és bizalmat kelt.
Kinek nem ajánlott?
A művészek világában mozgók számára talán kicsit unalmasnak, zárkózottnak és merevnek tűnhet a klasszikus stílus, a kényelmes öltözetet igénylő tevékenységekhez pedig nem praktikus.


Időtlen stílus
A klasszikus és a sportosan elegáns stílus között áll az időtlen stílus. Azok a nők, akiknél a kényelem és az elegancia ugyanúgy fontos, ezt a stílust választják. Ruhatáruk minden darabja variálható, kényelmes, kevés, de összeillő színekből áll. A ruhák a legtöbb  programra alkalmasak és bármely életkorban viselhetők.
Kinek ajánlott?
A klasszikus stílushoz hasonlóan decens, ízléses és visszafogott, de kissé lágyabb, lezserebb stílus. Semlegessége miatt nyugalmat, bölcsességet, ugyanakkor lazaságot és nyitottságot sugároz. Kíválóan alkalmas pszichológusok, tanárok, orvosok számára.
Kinek nem ajánlott?
A megfelelően összeállított időtlen stílusú ruhatárhoz nincs ellenjavallat. Bárki és bármikor viselheti.


Romantikus stílus
Az érzékenységet, a finomságot, kedvelő, a részletekre is odafigyelő típusú emberek stílusa. A romantikus stílust választó emberek szeretik a kiegészítőket, sálakat, kendőket, ékszereket, a lágy anyagokat.
Kinek ajánlott?
A kreatív munkát végzőknek, a kisgyerekekkel foglalkozóknak, a művészetek világában dolgozóknak nagyon jól áll ez a stílus.
Kiknek nem ajánlott?
A hivatali környezetben dolgozók, az orvosok, az ügyvédek fellegekben járónak, szétszórtnak tűnhetnek az első benyomás alapján egy romantikus összeállításban.




Drámai stílus
A drámai stílus a merész, az egyénit és a feltűnőt kedvelő, esetenként hivalkodó nők stílusa. Az élénk színek, a nagy minták, a drága és feltűnő ékszerek odavonzzák a tekintetet, ami a drámai stílusú nők célja is az öltözködéssel.
Kinek ajánlott?
A romantikus stílushoz hasonlóan a kreatív, vagy művészi tevékenységet végzők számára ez a stílus jó választás. A sikerességet, gazdagságot, önbizalmat sugárzó stílus üzletasszonyok számára is megfelelő lehet.
Kinek nem ajánlott?
Akik a hivalkodás látszatát szeretnék elkerülni, ne válasszák a drámai stílust. Különösen előnytelen, ha emberek problémáival foglalkozók, orvosok, pszichológusok, tanácsadók viselnek hivalkodó öltözetet. Nem az empátia és a segítőkészség jut az emberek eszébe elsőre egy drámai stílus képviselőjéről.

      Sportos stílus


A kényelmet előtérbe helyező, sportos életmódot folytató emberek az eleganciát különleges alkalmakra tartogatják. De a mindennapokban az eleganciát, a drámai hatást, vagy a romantikus stílust kedvelők is szoktak kirándulni, vagy sportolni. Ilyenkor biztosan előkerül a farmer, a tornacipő és a póló.
Kinek ajánlott?
A kényelmes ruhaviseletet megkívánó napi tevékenységekhez és a szabadidős tevékenységekhez kiváló és nagyon népszerű viselet.
Kinek nem ajánlott?
A helyes kérdés inkább az, hogy mikor nem ajánlott, hiszen ez a stílus leginkább az alkalom függvénye. Kevés ember mondhatja el magáról, hogy soha, semmilyen helyzetben nem ölt sportos ruhadarabokat. Számos munkahely és foglalkozás nem engedi meg a sportos stílust.
                                                                                                                                                           






Sportosan elegáns
Aki a kényelmes ruhadarabokat szereti és a farmerről sem akar lemondani, de munkahelyén és az emberek között szeretne jól öltözöttnek, igényesnek mutatkozni, válassza a sportosan elegáns stílust. Talán nem tévedek, ha azt gondolom, hogy ezt a stílust követik világszerte a legtöbben.
Kinek ajánlott?
A sportos és az elegáns elemek arányaitól föggően bármilyen alkalomra és bármilyen tevékenységhez, foglalkozáshoz alkalmazható.
Kinek nem ajánlott?
A klasszikus stílust megkövetelő munkahelyeken nem nézik jó szemmel a vászon nadrágokat, a farmert, vagy a kötött pulóvert.


Androgün stílus
Aki kedveli ezt a stílust, az ellentétekre épít, nőiességét és férfiasságát az ellenkező nem által kedvelt ruhadarabokkal, színekkel, formákkal emeli ki. Nem érdeklik a szokások, a konvenciók, szereti a meglepő öltözeteket.


Etno stílis
Sokan vonzódnak a különböző népek népviseleteihez, melyek egyedivé teszik, feldobják a ruhatárat. Számos stílussal ötvözhetők az etno ruhadarabok, lehetnek sportos, sportosan elegáns, kreatív, drámai, de akár extravagáns stílus kiegészítői is.


Extravagáns stílus
Az exhibicionista, a meghökkentő megoldásoktól sem visszariadó emberek harsány színekkel és meglepő kombinációkkal „sokkolják” a környezetüket. A japánból eredő Lolita stílus az extravagancia egy női változata.

Emo és Reggae stílus

Végül két, a fiatalok által manapság nagyon kedvelt stílust mutatok be. Mindkettő egy életérzést képvisel és egy-egy zenei irányzathoz kapcsolódik.
Az emo eredete egy punk zenei irányzat. A stílus elnevezése az emotional, vagyis érzékeny szóból ered. Az emo stílus által képviselt életérzés a túlérzékenység, a szomorúság, a visszavonultság, a csendesség. A fekete szín, a pirszing, az arcot elfedő haj, a halálfej-motívum a divat legjellegzetesebb jegyei.  

                                A reggae zenei stílus a szabadságot, az elnyomásellenességet hirdeti. Ebből ered a jellegzetes raszta hajviselettel, az élénk színekkel (zöld-sárga-piros-fekete), kötöttsapkákkal fémjelzett reggae stílus, mely szintén népszerű a fiatalok körében.




Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése